معاونت برنامه ریزی و اقتصادی
منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
اخبار
ادارات و دفاتر
بخش عمومي
جستجو
رويدادها
صفحه اصلي
متون عمومي
متون عمومي
ورود كاربران
رويدادها
چهارشنبه 26 آذر 1393 مراکز خدمات کشاورزی مازندران امکانات مناسب ندارند

معاون توسعه و منابع انسانی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 67 مرکز خدمات کشاورزی در مازندران وجود دارد که از امکانات و خدمات مناسبی برخوردار نیستند. 
محمد حسین فلاح در دومین جلسه هم اندیشی معاونین توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان‌های جهاد کشاورزی منطقه یک کشور که در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، اظهار کرد: یا باید امکانات و اعتبارات لازم را به این مراکز تزریق کنیم و یا باید از تعداد این مراکز کم کنیم و به تقویت مابقی توجه کنیم. کم کردن این مراکز با مخالفت وزارت جهاد کشاورزی مواجه شده است.

وی ادامه داد: براساس سرشماری سال 91 نرخ بیکاری در بخش کشاورزی مازندران9.7 درصد اعلام شده است. 2.2 درصد زمین‌های قابل کشت کشور در مازندران وجود دارد که 7.8 درصد تولید کشور را در برمی‌گیرد. 470 هزار هکتار زمین‌های کشاورزی باغی و زراعی در مازندران وجود دارد.

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: با سن بالای نیروهای سازمانی در سازمان‌های جهاد کشاورزی مواجه هستیم که وزارتخانه باید فکری برای جایگزینی این افراد انجام دهد. اگر قرار است کشور از طریق کشاورزی به توسعه برسد باید ضریب اشتغال را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: توسعه کشاورزی در مازندران حرف اول را می‌زند. در 5 سال آینده با انبوه بازنشستگان مواجه می شویم که باید فکری برای خیل عظیم بازنشستگانی که در آینده خواهیم داشت، کنیم.

وی افزود: باید یک درصد اعتبارات را برای دولت الکترونیک هزینه کنیم. در استان این اعتبار به صورت متمرکز در وزارتخانه هزینه می‌شود که باید سهم استان‌ها را بگیریم و کارها را الکترونیکی کنیم تا حضور مردم در سازمان‌ها کم رنگ تر شود.

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: باید روستاهای استان را بین ناظرین تقسیم کنیم تا نظارت روستاها را برعهده گیرند و خدمات دهی ناظرین نباید در حوزه خدمات اداری باشند.

وی یادآور شد: مازندران بیش از 24 هزار کیلومتر وسعت دارد که 1.48 درصد مساحت کشور را در برگرفته است. 74 درصد مناطق استان، کوهپایه‌ای و مابقی دشت است. مازندران با برخورداری از 939 هزار هکتار جنگل هیرکانی دارای 53 درصد جنگل شمال و 12.5 درصد جنگل کل کشور است. 80 گونه درختی و 50 گونه درختچه‌ای در مازندران یافت می‌شود


منبع :خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
خانه | بازگشت |
مهمان (portalguest)


Powered By Sigma ITID.